Dnia 30 listopada 2015r. przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie obchodziły Andrzejki. Dzieci przeniosły się w świat magii i czarów. Odpowiednio udekorowana sala wprowadziła nas w ten niezwykły klimat. Wychowankowie z wielką radością brały udział w różnych wróżbach i zabawach andrzejkowych.

Maluchy swoją przyszłość odkrywały, losując karteczki, które przepowiadały, w jakim zawodzie będą pracować jak dorosną, przebijały igłą serduszka z imionami dziewczynek i chłopców. Układając swoje buty sprawdzili, kto z nich pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni. Dzieci wróżyły sobie z wosku i oglądały pod światłem powstałe figurki. Jednak największą atrakcją dla dzieci było granie na instrumentach muzycznych wykonanych z gazet. W tej czynności wykorzystano ciekawą metodę Batii Strauss „Aktywne słuchanie muzyki”. Nasze wróżby andrzejkowe przeplatane były różnymi tańcami i pląsami przy muzyce. Dzień ten dostarczył nam mnóstwo wrażeń i stał się okazją do poznania naszej ludowej tradycji.